18:42

Moja dusza pachnie tobą Aleksandra Steć

Moja dusza pachnie tobą to książka autorstwa Aleksandry Steć. Jest to zbiór przeróżnych cytatów i krótkich myśli autorki. Większość z nich traktuje o miłości, ale są również takie, która mówią o życiu, przyjaźni czy śmierci. Książka pani Aleksandry to krótkie formy zmuszające nas — czytelników — do refleksji. Podeszłam do tej publikacji z wielką rezerwą. Jednak nie rozczarowałam się jej formą i przesłaniem. Ten zbiór krótkich sentencji niewątpliwie wyróżnia się na tle innych powszechnie znanych opowieści. Dla mnie jest pierwszą tego typu książką i muszę przyznać, że pochłonęłam ją w jedną chwilę, a do większości cytatów będę wielokrotnie wracać. Aleksandra Steć obnaża przed nami wszystkie ludzkie słabości. Pokazuje rozmaite odcienie miłości, przyjaźni i życia. Udowadnia, że słowa mają wielka moc i potrafią wypełniać nas rozmaitymi emocjami. Przyznam szczerze, że kiedy spostrzegłam, iż książka to tylko zbiór pourywanych myśli, stwierdziłam, że z tego nie może być nic dobrego, jednak z każdym kolejnym cytatem, z każdą życiową prawdą, zmieniłam zdanie o sto osiemdziesiąt stopni. W publikacji zaznaczyłam kilkadziesiąt cytatów, do których będę wracać, które mają dla mnie moc i poruszają moje emocje. Myślę, że w tej krótkiej książce odnajdzie się każdy z nas niezależnie od wieku i od doświadczenia życiowego. Młoda autorka pisze w taki sposób, że jej słowa można interpretować, jak nam się żywnie podoba. Każdy z nas przeżył kiedyś jakiś zawód, każdy kogoś stracił i każdy z nas ma na swoim życiowym koncie chwile szczęścia i błogiej radości. A autorka na kartach swojej książki odrysowała każdą emocję, każdy błogi i niepewny stan, poprowadziła mnie przez szereg rozmaitych przeżyć i wszystko to bez zwięzłej i spójnej fabuły, bez bohaterów, bez dialogów. W tej książce bohaterką byłam ja, a każdą z myśli autorki interpretowałam pod siebie. Ta książka to była metafizyczna przygoda, której nie zapomnę.  Książka została podzielona na cztery części, w których autorka zaznajamia nas z rozmaitymi barwami miłości. Są rozdziały, które wprowadzają nas w stan zawieszenia, spowodowanego sutkiem, są również fragmenty, które napawają nas radością i dodają wiary w prawdziwą i niepokonaną miłość. Moja dusza pachnie Tobą. Większość z nich traktuje o miłości, ale są również takie, która mówią o życiu, ujawniając przed nami wiele egzystencjalnych prawd. Autor: Aleksandra Steć Wydawnictwo: Drukarnia FastGraw Data wydania: luty 2017 (data przybliżona) Liczba stron: 148 Gatunek: publicystyka literacka i eseje   Za możliwość przeczytania dziękuję autorce — fanpage → klik.     Dziś krótko o niewielkiej publikacji, która wprawiła mnie w nostalgię i zagwarantowała wieczór pełen emocji.
 
 
 
Moja dusza pachnie tobą to książka autorstwa Aleksandry Steć. Jest to zbiór przeróżnych cytatów i krótkich myśli autorki.
Większość z nich traktuje o miłości, ale są również takie, która mówią o życiu, ujawniając przed nami wiele egzystencjalnych prawd.

Książka pani Aleksandry to krótkie formy zmuszające nas — czytelników — do refleksji.
Książka została podzielona na cztery części, w których autorka zaznajamia nas z rozmaitymi barwami miłości. Są rozdziały, które wprowadzają nas w stan zawieszenia, spowodowanego sutkiem, są również fragmenty, które napawają nas radością i dodają wiary w prawdziwą i niepokonaną miłość.
Podeszłam do tej publikacji z wielką rezerwą. Jednak nie rozczarowałam się jej formą i przesłaniem. Ten zbiór krótkich sentencji niewątpliwie wyróżnia się na tle innych powszechnie znanych opowieści. Dla mnie jest pierwszą tego typu książką i muszę przyznać, że pochłonęłam ją w jedną chwilę, a do większości cytatów będę wielokrotnie wracać.

Aleksandra Steć obnaża przed nami wszystkie ludzkie słabości. Pokazuje rozmaite odcienie miłości, przyjaźni i życia. Udowadnia, że słowa mają wielka moc i potrafią wypełniać nas rozmaitymi emocjami.
Przyznam szczerze, że kiedy spostrzegłam, iż książka to tylko zbiór pourywanych myśli, stwierdziłam, że z tego nie może być nic dobrego, jednak z każdym kolejnym cytatem, z każdą życiową prawdą, zmieniłam zdanie o sto osiemdziesiąt stopni. W publikacji zaznaczyłam kilkadziesiąt cytatów, do których będę wracać, które mają dla mnie moc i poruszają moje emocje.

Myślę, że w tej krótkiej książce odnajdzie się każdy z nas niezależnie od wieku i od doświadczenia życiowego. Młoda autorka pisze w taki sposób, że jej słowa można interpretować, jak nam się żywnie podoba. Każdy z nas przeżył kiedyś jakiś zawód, każdy kogoś stracił i każdy z nas ma na swoim życiowym koncie chwile szczęścia i błogiej radości. A autorka na kartach swojej książki odrysowała każdą emocję, każdy błogi i niepewny stan, poprowadziła mnie przez szereg rozmaitych przeżyć i wszystko to bez zwięzłej i spójnej fabuły, bez bohaterów, bez dialogów. W tej książce bohaterką byłam ja, a każdą z myśli autorki interpretowałam pod siebie. Ta książka to była metafizyczna przygoda, której nie zapomnę.
 
 
 
Moja dusza pachnie Tobą
Autor:
Aleksandra Steć
Wydawnictwo:

Drukarnia FastGraw
Data wydania:
luty 2017 (data przybliżona)
Liczba stron:
148
Gatunek:
publicystyka literacka i eseje
 
 

Za możliwość przeczytania dziękuję autorce — fanpage → klik. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger