09:16

Autorzy polecają znajomych po piórze — dziś w odcinku Natalia Nowak-Lewandowska!


Natalia Nowak - Lewandowska - Autorka zadebiutowała w styczniu tego roku książką Pozorność. W tym roku ukazała się kolejna powieść autorki i jest nią książka Głód miłości.
Autorka o sobie pisze tak:

Miłośniczka psów, morza i ostrego rocka.
Pełna sprzeczności ekstrawertyczka, która nie potrafi ukrywać swoich emocji.
Analizowanie uczuć i relacji społecznych stanowi jej pasję i jednocześnie przekleństwo.
Przekonała się, że może żyć tylko w mieście, a im większe i głośniejsze, tym lepiej.
Zaczęła pisać z przekory i wpadła we własne sidła. ***


Pozorność – Już nic nie miało znaczenia, bo właśnie w tej chwili jej życie się skończyło. Życie i małżeństwo, które okazało się tak bardzo koszmarne, tak zakłamane, że już sama nie wiedziała, czy chociaż przez chwilę rzeczywiście było prawdziwe. Historia dwojga młodych ludzi, którzy po krótkiej znajomości postanawiają się pobrać, rozstając się jednocześnie z wcześniejszymi partnerami. Wkrótce po ślubie Piotr zaczyna być agresywny. Kiedy dochodzi do pierwszego poronienia otwarcie obwinia Ankę o tę sytuację. Kobieta pod wpływem szoku przechodzi krótkie załamanie nerwowe, podczas którego traci kontakt z rzeczywistością.


Głód miłości – Młody adwokat, Dawid, ma w życiu wszystko oprócz tego, co wydaje mu się zbędne: miłości i stabilizacji. Pewnego dnia na przejściu dla pieszych potrąca samochodem młodą dziewczynę, Martę. Nie wie jeszcze, że ten wypadek wywróci jego życie do góry nogami. Dziewczyna od początku wydaje mu się nieco dziwna i niekonsekwentna w swoich zachowaniach i reakcjach. Dawid odwiedza ją w szpitalu, gdzie po wypadku Marta dochodzi do siebie, i jest nią coraz bardziej zauroczony. Nie może jedynie zrozumieć, skąd jej dziwne zachowanie: raz okazuje mu serdeczność i zainteresowanie, by po chwili patrzeć na niego z taką wściekłością i niechęcią, jakby miała przed sobą największego wroga.

Oddaję głos autorce!

Agnieszka Lingas-Łoniewska - pisarka wszechstronna.
Jej powieści wprawiają czytelnika w pełen wachlarz emocji. Dzięki umiejętności łączenia wielu gatunków, z każdą książką dostajemy coś, czego nie sposób znaleźć w powieściach innych autorów. Jej styl pisarski jest wyjątkowy. Sprawnie miesza miłość z sensacją i kryminałem, a już niebawem zaskoczy czytelników mocnym thrillerem „W szponach szaleństwa”, gdzie zmierzy się z tematem sekty oraz psychopatą grasującym po Wrocławiu.
Bohaterowie wykreowani przez Agnieszkę są zawsze z krwi i kości, nigdy czarno-biali, pełni sprzeczności, nierzadko z bagażem trudnych doświadczeń, ale w głębi duszy romantyczni, niczym jej ukochany bohater mickiewiczowski. Potrafi zagłębić się w psychikę swoich bohaterów, analizować ich postępowanie, ale nigdy nie poucza, dając szansę czytelnikowi na samodzielne wyciągnięcie wniosków, co jest niezwykle ważne i cenne.
W swoich książkach bywa słodko romantyczna, bywa brutalna, nie boi się ostatnio modnego gatunku New Adult czy Chick lit, a to tylko podkreśla jej niesamowity talent pisarski.
Bardzo ważny jest dla niej research, który podziwiałam między innymi w „Piętnie Midasa”, gdzie z precyzją pokazywała czytelnikowi jak rozłożyć i złożyć Glocka 9 mm, czy w serii „Zakręty losu” przedstawiając strukturę i sposoby działania zorganizowanej grupy przestępczej. Przygotowując się do pracy nad „Skazanymi na ból” udało jej się przeprowadzić wiele rozmów z członkami subkultury skinheadów, co jest nie lada osiągnięciem, gdyż bardzo trudno zdobyć ich zaufanie, a ona tego dokonała.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Agnieszka, choć wydała blisko trzydzieści książek, nadal pozostaje niezwykle skromną osobą, wspierającą młodych stażem autorów, zawsze blisko czytelnika, czemu dała wyraz zakładając jako pierwsza na rynku grupę zrzeszającą fanów jej twórczości – Sektę Agnes. To właśnie dzięki niej wiele czytelniczek poznało się i zaprzyjaźniło. Skupia wokół siebie samych pozytywnych ludzi, dając im jak najwięcej. 

Tekst pochodzi ze storny → LINK.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger