14:41

Autorzy polecają swoich znajomych po piórze — Monika Fudali.
Monika Fudali — autorka książek takich jak Kulminacja gniewu, Kulminacja cierpień i Niezapominajki. Osoba niezwykle pogodna, radosna i ciesząca się życiem. Zapraszam na fanpage autorki → Klik
 

Oddaję głos Monice:

Przeważnie piszę fantastykę i jestem w trakcie kończenia prac nad tego typu książką, ale koleje losu spowodowały, że debiutowałam opowiadaniem z dreszczykiem pt. Kumulacja Cierpień, a po roku wydałam kolejną część Kumulacja Gniewu. Aktualnie wybija rocznica wydania mojej zupełnie innej od poprzednich trzeciej książki pt. Niezapominajki. Ta z kolei jest obyczajówką. Wynika z tego, że nie wiadomo czego się po mnie spodziewać ;)

 
Co do polskich autorów, których chciałabym polecić, zacznę od znanych nazwisk i skończę na tych, co dopiero nimi będą ;)

 
1. Nikomu obca Katarzyna Bonda ma świetne pióro. Idealnie rozkłada napięcie, zarysowuje postacie i ma głowę do wątku przestępczego jak mało kto.


2. Andrzej Sapkowski, znany i nielubiany jako osoba (tak słyszałam), ale Wiedźmin jest świetnym dziełem literackim. Polecam też spróbować przeczytać coś trudniejszego mianowicie jego Trylogię husycką.


3. Jarosław Grzędowicz pisze świetne mroczne opowiadania.


4. Andrzej Pilipiuk pisze lekką, ale podręcznikową polszczyzną, ma fajne pomysły na umiejscowienie akcji i nawiązania do rejonów Polskich oraz legend. Niekiedy przesadza z archaizmami i zakończenia są przewidywalne (szczególnie opowiadań), ale jego książki są idealne na odprężenie.


5. Marcin Bruczkowski najbardziej znany z Bezsenność w Tokio, książka idealna dla ludzi przesadnie zaślepionych idealizowaniem Japonii, aby co nieco uświadomić (mówię na własnym doświadczeniu), ale nie umniejszająca mimo wszystko temu krajowi.


A z mniej znanych,a bardzo przeze mnie polecanych pisarzy Paweł Jakubowski. Autor serii fantasty Najemnicy, ale również świetnej książki post apokaliptycznej Polski pt. Kopuła. Ma na swoim koncie również dwie nietypowe książki Ty oraz najnowsze kontrowersyjne opowiadanie Gwiazda. Ciekawy styl, często dosadny i brudny język, ale wszystko dostosowane do postaci, nic na siłę. Bardzo polecam, jak ktoś nie stroni od nietuzinkowych pomysłów fabularnych.
I jeszcze autor jednej książki, ale moim zdaniem bardzo interesującej, Dariusz Matuszak Brzytwa Ockhama. Bardzo ciekawe, często surrealistyczne podejście do rozwiązania zagadki kryminalnej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger