12:43

Autorzy polecają swoich znajomych po piórze. - Monika Jagodzińska

Monika Jagodzińska — tegoroczna maturzystka, ukończyła liceum o profilu biologiczno-chemicznym, już od najmłodszych lat marzyła o pisaniu. Dziś możemy podziwiać efekty tych marzeń w debiutanckiej powieści autorki pod tytułem Cykl.


Cykl opis wydawcy.

Cykl Moniki Jagodzińskiej to dwanaście różnych historii. Dwanaście miesięcy zebranych w jednej książce. Każda część porusza inny problem, dla którego wsparciem jest siła .... ANIOŁÓW!!! Wraz z nadejściem nowego roku, z wybiciem magicznej godziny dwunastej na Ziemię zstępują rzesze anielskie, by zająć miejsce w szeregach między ludźmi. Są zdeterminowani. Wiedzą, że czeka ich trudny czas, przepełniony z jednej strony radością, z której czerpać będą energię, a z drugiej smutkiem, bólem i cierpieniem. Nieść będą pomoc. Nieść będą ukojenie. Ich ingerencja ujawnia się poprzez innych ludzi. Wlewają bowiem w ich duszę odwagę. Poruszają serca, by zobaczyli to, na co są ślepi. Ratują życia. Przywracają wiarę. Przywracają nadzieję. Dają miłość, zrozumienie, akceptację. Wszystko po to, by po upływie misji móc stać się prawowitym Aniołem Stróżem — opiekunem jednego człowieka. Współpraca tych istot sprawia, że ludzkie istnienie nigdy nie jest pozostawione same sobie. Nie zawsze jednak jest to proste... Cykl otwiera drzwi do świata, o którym nie masz pojęcia. Przekrocz je i przekonaj się, czy Aniołom uda się sprostać postawionym wyzwaniom? A może sami potrzebują niekiedy pomocy? Nie pozwól im długo czekać...

Zapraszam również na fanpage autorki LINK → TUTAJ.

Oddaję głos autorce:


Jeśli mam być szczera to książki polskich autorów dość rzadko przechodzą przez moje ręce. Nie wiem dlaczego, ale większość pozycji, jakie znajduję w bibliotece, jest właśnie autorstwa zagranicznych pisarzy. Nie znaczy to jednak, że nie mam w ogóle styczności z rodzimą literaturą. Oprócz szkolnych lektur miałam sposobność, jeszcze w gimnazjum, zapoznać się z twórczością pani Ewy Nowak. Tytuły takie jak Wszystko, tylko nie mięta, Ogon kici czy też Rezerwat niebieskich ptaków to typowe młodzieżówki: lekkie i przyjemne, do poduszki. Autorka Barbara Rosiek, którą bardzo mocno respektuję, piszę z kolei o sprawach o wiele poważniejszych i nie ukrywajmy, trudnych. Póki co przeczytałam Pamiętnik narkomanki i muszę przyznać, że jestem pełna podziwu dla tej pani, z racji tego, że odważyła się podzielić ze światem swoją historią. Wypadałoby jeszcze przywołać jakiegoś przedstawiciela płci przeciwnej. Po namyśle stawiam na Andrzeja Sapkowskiego, a to ze względu na podziw za ogarnięcie świata, który stworzył. Opisy miejsc, mapy, potwory, z jakimi walczył Geralt, wreszcie cała historia wojny wymagały sporo wysiłku umysłowego. Saga z Wiedźminem w roli głównej, choć nie zawsze dla mnie zrozumiała i jasna, miała w sobie wątki warte poznania, chociażby miłość Geralta i Yennefer czy motyw przeznaczenia, tak samo, jak i postacie, wśród których Jaskier zyskał moją sympatię. Szczególnie jedno zdanie, z II części sagi, zapadło w mojej pamięci: Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym jesteś ty.
Polecam.!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger