14:20

Autorzy polecają swoich znajomych po piórze - Dominika Smoleń


Dominika „Iwi” Smoleń – to 20-letnia studentka, która nie wyobraża sobie swojego życia bez dwóch rzeczy: książek i czekolady (no i może jeszcze kotów). Od dzieciństwa czyta i pisze, a książki towarzyszą jej już od narodzin, gdyż niektórzy jej krewni to także książkoholicy. W 2015 roku wydała swoją debiutancką książkę Cena naszych pragnień (Wydawnictwo Lucky), a w lutym 2018 ma się pojawić kolejna jej powieść – Bieg do gwiazd (Wydawnictwo Szara Godzina), która już teraz rozbudziła ciekawość wielu czytelników i recenzentów. Od 2013 roku jest także recenzentką Książkowiru i świetnie dogaduje się z całą swoją ekipą współrecenzentów, bez których nie wyobraża sobie życia – w końcu pasje trzeba mieć z kim dzielić. Organizatorka takich akcji, jak Zaczytany Rok 2017, czy Tajemnicza Książka – akcja Książkowiru. Jednym słowem – Dominika Smoleń to istne szaleństwo, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu! 
Cena naszych pragnień.
Bo miłość jest przecież najbardziej szalonym uczuciem, które może zawładnąć człowiekiem. Nie ma od niego ucieczki. Głupotą jest więc sądzić, że nigdy nas nie dopadnie – zrobi to, wcześniej lub później. A wtedy będziesz błagać, żeby jak najdłużej z tobą pozostała. Ale ona nie jest łaskawa. Nigdy nie była. I nigdy nie będzie. Nastoletnia Oliwia przenosi się razem z mamą i bratem bliźniakiem do innego miasta. Zaczyna naukę w szkole z internatem i musi zdobywać pozycję w nowym środowisku. Jak każda nastolatka czeka także na pierwsze zakochanie. Oliwia odnajduje swoją miłość na lekcji angielskiego, ale… to nie jest szczęśliwa miłość. Poruszająca, wstrząsająca powieść młodej autorki o wzajemnej fascynacji uczennicy i nauczycielki. Odważny głos o poszukiwaniu tożsamości. Także seksualnej. 

Zapraszam również na fanpage autorki: TUTAJ → LINK


 Oddaję głos autorce:

1) Iga Wiśniewska – młoda dziewczyna, której dorobek literacki jest już naprawdę spektakularny. Fani jej twórczości wiedzą, że jest to autorka nieprzewidywalna, oryginalna i pisząca z wielką wprawą. Co więcej, nie zamyka się ona w jednym gatunku – na jej koncie pojawiło się już kilka książek obyczajowych, NA, czy chociażby fantastyki. Jaka jest moja ulubiona powieść tej autorki? Przeklęta! Zdecydowanie! 

2) Gaja Kołodziej – z tą autorką zetknęłam się już dawno, jeszcze jak byłam w gimnazjum i strasznie ujął mnie jej sposób pisania, w którym świetnie wyraża emocje i sprawia, że czytelnik albo się śmieje, albo płacze ze wzruszenia. Moje ulubione książki to Wystrzałowa licealistka i Wystrzałowa maturzystka. 

3) Dagmara Półtorak – to pewnie jedna z tych autorek, o których mało kto słyszał, aczkolwiek wpadłam na jej książkę któregoś dnia (Tak trudno być mną!) i po prostu się w niej zakochałam. Zabawne sceny, świetny sposób narracji i ta nutka oryginalności – to zdecydowanie przepis na udaną powieść. Polecam z czystym sercem.


Znacie, którąś z wymienionych autorek? Po jakich polskich twórców sięgacie?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger