10:43

Autorzy polecają swoich znajomych po piórze — dziś w odcinku Aneta Krasińska.
 

Ostatnio, wieczorową porą, wpadł mi do głowy pomysł, na promowanie polskiej prozy. Napisałam do kilku autorów i dziś będziecie mogli podziwiać efekty naszej wspólnej pracy. Cykl otworzy Aneta Krasińska, autorka, która zauroczyła mnie swoim piórem i wiem, że jeszcze nie raz sięgnę po jej twórczość.

Aneta Krasińska jest autorką powieści obyczajowych. Zadebiutowała w 2014 roku książką pt. Finezja uczuć. Od tamtego czasu wydała jeszcze powieści: Szukając szczęścia, Odroczone nadzieje i W sieci uczuć. W utworach tych porusza tematy trudne czy kontrowersyjne, które dotyczą każdego z nas. Stara się nie oceniać postępowania moich bohaterów, a jedynie pokazać konsekwencje dokonywanych przez nich wyborów. Poszukuje też odpowiedzi na pytanie, jaką wartość dla człowieka ma nadzieja i jak wiele jest w stanie dać z siebie, nie bacząc na poniesione straty…

Była szczęśliwa i upajała się tym uczuciem. Nie chciała wracać do rzeczywistości, dlatego
cały czas miała zamknięte oczy.
- Aż tak cię nudzę? – zapytał, bawiąc się kosmykiem jej włosów, które rozsypały się na
śnieżnobiałej poduszce.
- A wyglądam na znudzoną? – odpowiedziała pytaniem na pytanie. – Chciałabym już zawsze
być tak znudzona – dodała trochę smutnym tonem.
 
Finezja uczuć

Ktoś, kto się poddaje i rezygnuje ze swojego życia osobistego, staje się łatwym celem i często pozwala się ranić, nie umiejąc się otwarcie przeciwstawić ludziom, którym wydaje się, że są od nas lepsi, mądrzejsi, silniejsi, a przede wszystkim zajmują wyższe niż my stanowisko...
 
Odroczone nadzieje

Tak to już jest, że po narodzinach dziecka świat rodziców wyraźnie się kurczy, stając się coraz bardziej hermetycznym. Przestają też liczyć się ich własne potrzeby, aspiracje i dążenia.
Wszystko kręci się wokół najmłodszego członka rodziny. To on dyktuje własne warunki, wymaga miłości, troski i opieki, jednocześnie oczekuje bezwzględnego poświęcenia.

 
Szukając szczęścia

Oddaję głos autorce!

Kocham czytać książki i ostatnio coraz częściej sięgam po rodzimych autorów.
Może to dziwnie zabrzmi, ale lubię czytać powieści sensacyjne, dlatego w tym miejscu wspomnę Marcina Ciszewskiego i jego świetne książki „Upał”, „Mróz” czy „Wiatr”, pod których jestem wrażeniem, gdyż w ciekawy i bardzo realistyczny sposób ukazane są przygody głównych bohaterów. Zarówno tło, jak i sami bohaterowie są niemal namacalni, co sprawia, że od książki dosłownie nie można się oderwać.
Żeby nieco się odpocząć od literackiego świata, w którym rządzi przemoc, sięgam po powieści obyczajowe i w tym miejscu chcę polecić książki Magdy Trubowicz, dzięki którym można zastanowić się nad własnym życiem, nad jego odcieniami i zrozumieć, że są tacy ludzie, którzy mają gorzej, a jednak nie tracą wiary w siebie i walczą o to, co kochają. Popełniają błędy, ale przy tym wzbudzają sympatie czytelnika, a to przecież największa wartość.

Serdecznie polecam. Aneta Krasińska


Znacie autorkę polecającą dziś innych twórców? A może znacie i lubicie tych polecanych?

Proszę, koniecznie dajcie znać, jak podoba wam się taka polecajka?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger