09:00

Pakosińska dla najmłodszych.Dziś w kąciku dla rodzica książka Katarzyny Pakosińskiej Malina Szał dziewczyna. Publikacja ta jest drugim tomem przygód Malinki. Niestety nie znamy poprzedniej części, ale zupełnie nie przeszkadzało nam to w przyswojeniu sobie tej lekturki.

Malina to mała dziewczynka, ucząca się w szkole podstawowej. Właśnie zaczyna wakacje, które nie cieszą jej tak jak rok szkolny. Zastanawiacie się pewnie dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Przecież wszyscy znajomi gdzieś wyjadą, każdy pójdzie w swoją stronę i będą musieli czekać do września, aby na nowo móc nieprzerwanie przebywać w swoim towarzystwie!

Zapewne wielu z was zna Katarzynę Pakosińską z jej przygody w kabarecie Moralnego Niepokoju. Jej charakterystyczny śmiech rozbrzmiewa mi w uszach za każdym razem, kiedy o niej pomyślę. Malina szał dziewczyna to poniekąd odzwierciedlenie pogody ducha tej artystki. Uczy, bawi, a momentam rozśmiesza to łez!

Do książki zasiadłam z moją starszą córką (5,5l), bawiłyśmy się przednio, choć uważam, że niektóre zagadki stawiane w powieści były dla niej za trudne. Dzieciaki uczące się w pierwszej/drugiej klasie podstawówki lepiej mogłyby sobie poradzić z niektórymi zagadnieniami. Autorka przedstawia w zabawny sposób gramatykę, jednym z zadań było wyszukanie błędów w tekście. Mnie poszło znakomicie, moje dziecko nie zupełnie rozumiało, czego od niej oczekuje. Jednak zdarzają się też zadania dla młodszych, takie jak rysowanie, czy prostsze łamigłówki. 
Autorka też w jasny i ciekawy sposób wyjaśnia znaczenie niektórych rzeczy, objaśnia prosto, co oznacza powiedzenie np. Przywiązywać wagę. W lekki i przyjemni sposób opisuje również Fryderyka Chopina. Płynie z niej wiele nauki, a to w książkach sobie cenię. Autorka podkreśla też wartość przyjaźni, co również przemawia na plus całej opowiastce.

Ponadto w każdym z rozdziałów kryją się literki, z których można pod koniec utworzyć hasło! Nam udało się rozwiązać zagadkę, a Wam życzę powodzenia i zachęcam do lektury!

Książka idealna dla młodszych i starszych dzieci. Dla tych, które już potrafią samodzielnie czytać, jak i dla takich, które stawiają swoje pierwsze kroczki w literaturze. Można się przy niej świetnie bawić, poprzez specyficzny humor Katarzyny Pakosińskiej, oraz wiele nauczyć. Naprawdę polecam!

Malina szał dziewczyna
Autor: Katarzyna Pakosińska
Wydawnictwo: Muza
Literatura dla dzieci/polska


Książkę znajdziecie teraz w promocyjnej cenie w księgarni Tania książka!! Klikać w: Malina Szał dziewczyna!

Sprawdźcie inne książki dla dzieci
 Za możliwość przeczytania dziękuję:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger