09:18

5 najtańszych internetowych księgarń. Czyli o tym, gdzie kupuję książki
  

Czytać kocham, tego już nie da się ukryć, jednak wielką radość, poza czytaniem, sprawia mi również kupowanie nowych książek. (O wąchaniu, głaskaniu, przytulaniu i oglądaniu nie wspominam to rzecz oczywista!)

Dziś chciałam wam powiedzieć, gdzie najczęściej kupuję książki i dlaczego właśnie tam!

1. Nieprzeczytane → Klik

https://www.nieprzeczytane.pl/


To jedna z moich ulubionych księgarń. Zazwyczaj właśnie tam kupuję książki w ilościach, o jakich mówić nie mogę. Ceny są przystępne, wysyłka stosunkowo szybko. Świetną i tanią opcją jest możliwość wysłania książek do kiosku Ruchu. U mnie taka opcja odpada najbliższy kiosk ruchu mam jakieś 30 km od domu, jednak przesyłka pocztowa, którą zazwyczaj wybieram, też nie jest tragicznie droga. Kontakt jest szybki i miły, zarówno ten telefoniczny, jak i mailowy. Zdarzyło mi się kiedyś złożyć podwójne zamówienie, zadzwoniłam na infolinie i nie było żadnego problemu z anulowaniem zamówienia. W dodatku do zakupionych książek są dodawane zakładki z Kotem Marianem oraz innymi ciekawymi i śmiesznymi postaciami. Polecam wam Nieprzeczytane.pl, jeżeli jeszcze jej nie znacie (w co wątpię).

2. Dadada → Klik
To mój drugi numer jeden :) Często robię tam zakupy, ceny książek są przystępne i można znaleźć wiele ciekawych promocji. Ostatnio udało mi się kupić Zdradę Marie Rutkoski za niecałe 7 zł. (Oczywiście, żeby mi się opłacało, wzięłam też kilka innych książek, bo kto to widział jedną książkę w necie zamawiać?!). Atutem tej księgarni, są nie tylko ceny, ale również darmowa dostawa do kiosku Ruchu. Jeżeli odjąć od zamówienia koszty przesyłki, to zawsze można dobrać jedną książkę więcej prawda? Z tego, co się orientuję, księgarnia ta daje możliwość zamawiania książek z wysyłką poza granice polski. Niestety nie jestem zorientowana w sprawie i nie wiem, czy cenowo takie przesyłki się opłacają. Polecam Dadada.pl i zachęcam was do zaglądania w kategorię Książki -90% (gwarantuje wam, że nie wyjdziecie z tej kategorii z pustym koszykiem).

3. Tania Książka → Klik
Myślę, że tę księgarnię każdy zna. Jest popularna, tania i szybka. Poza szerokim asortymentem nowości możecie tutaj zamówić też świetne gadżety książkowe. Kubki z napisami i bawełniane torby (na książki rzecz jasna!). Często zdarzają się korzystne promocje, jest kategoria Outlet, w której znajdziecie końcówki nakładów książek w korzystnej cenie. Ponadto jest również kategoria książki do 9 zł, w której często buszuję i zawsze wyjdę z czymś ciekawym dla moich dzieci, a czasami nawet dla siebie.
Oczywiście, jeżeli chodzi o przesyłkę, to najkorzystniej wychodzi Paczka w ruchu, tutaj przy zakupach powyżej 99 zł już można mieć darmową wysyłkę. Księgarnia ta również proponuje wysyłanie książek za granice.

4. ZnakKlik

Tutaj często zamawiam książki w rozmaitych promocjach. Zdarzają się promocje w czasie, których można kupić nowości w korzystnych cenach. Pisząc ten post, natrafiłam również na stronie księgarni, na listę książek, które są dostępne w darmowej wysyłce (wcale z tego nie skorzystałam!). Piszę tylko o promocjach, ale również książki nowe, nieoklejone znaczkiem promocji, są w korzystnych cenach. Uważam również, że księgarnia daje dobrą cenę przesyłek zagranicznych, jednak nie mogę się wypowiadać na ten temat, bo nigdy nie starałam się porównywać cen wysyłek za granicę z różnych księgarń. Zaglądajcie na Znak.com.pl, przeglądajcie kategorie i postarajcie się nic nie kupić! (Ja nie mam tak silnej woli, zawsze jak tak wchodzę to coś kupie, jak nie sobie to dzieciom).

5. OczytaniKlik

To nie do końca księgarnia internetowa, taka sama jak te wymienione wyżej. Tutaj nie znajdziemy nowości, ale jest wiele książek, które są zwrotami z księgarń, bądź końcówkami nakładów. Ja najczęściej kupuję tam romanse, ale jest sporo pozycji w innych kategoriach jak kryminał, fantasy, czy literatura młodzieżowa. Cena książek balansuje między 7 a 15 zł. Chyba droższej książki niż tej za 15 zł nie zdarzyło mi się tam kupić. Lubię tam wchodzić, bo mogę kupić książki w korzystnej cenie, które zostały wydane przed kilkoma miesiącami. Tutaj jednak mam wrażenie, że jest dość droga przesyłka, która maleje wraz z rosnącą kwotą zamówienia. Mimo że wysyłka różni się kilka złotych (2-3 nie więcej) niż wysyłka w innych księgarniach to i tak opłaca się tu robić zakupy.

A Wy, w jakich księgarniach robicie zakupy?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger