08:49

Tylko Ty

Tylko Ty
Autor: Jasinda Wilder

Tytuł oryginalny: Falling Into You
Tłumaczenie: Julia Wolin
Liczba stron: 304
Gatunek: New adult
Ocena: 5-/6

W życiu warto cieszyć się chwilą, brać z życia garściami i nie oglądać się za siebie, ponieważ nie wiemy, co przyniesie nam kolejnym dzień. Dziś jesteśmy szczęśliwi, a jutro nasze szczęście może zostać zburzone niczym domek z kart.

Kochani, jeżeli kiedyś będziecie chcieli przeczytać tę książkę, to pod żadnym pozorem NIE czytajcie, notatki na okładce. Nie wiem kto i dlaczego zrobił czytelnikowi taką krzywdę, ale przez spojler zawarty na okładce, nie odczułam w 100% emocji, jakie chciała nam przekazać autorka. Przykre. 

Nell młoda dziewczyna u progu dorosłości. Kyle to jej najlepszy przyjaciel i największa miłość. Jednak życie płata im okropne figle, a przewrotny los sprawia, że tych dwoje definitywnie kończy swój związek. Nell już nie jest tą samą osobą, wraz z byłym chłopakiem, odchodzi jej dotychczasowe życie, wtedy u jej stóp pojawia się brat Kyle'a, nieziemsko przystojny i niegrzeczny Colton. Nie spotykany miszmasz i wiele sprzecznych emocji, przygotujcie wielką paczkę chusteczek i zasiądźcie do lektury Tylko Ty.

,,Współczucie to dostrzeżenie bólu i zaoferowanie zrozumienia."
Książka dzieli się na dwie części, w pierwszej mamy sielskie życie Nell i Kyle'a. W tej części narracja jest pierwszoosobowa, a narratorem jest Nell. Możemy zaobserwować, jak z pięknej przyjaźni tworzy się niezwykle romantyczna miłość. Dostajemy, piękną rozczulającą dawkę, idealnego życia, zakochanych w sobie nastolatków. Jednak nic co piękne nie trwa wiecznie, szczęście szybko się kończy i pozostaje tylko ból i cierpienie. Tym sposobem znajdujemy się w drugiej części, gdzie narratorami są Nell i Colton. Obserwujemy, jak wydarzenia z przeszłości ukształtowały, już dorosłych ludzi. Jaki wpływ na dzisiejsze zachowanie, miały rany sprzed lat. Druga część jest znacznie bardziej emocjonalna. Wręcz kipi z niej sprzecznościami, łączy w sobie młodzieńcze problemy i dorosłe życie, pokazuje jak trudno, jest nam się uporać z demonami przeszłości.
,,Sam fakt przetrwania nie wymaga siły, to tylko wegetacja z dnia na dzień. Kto nauczy się żyć pomimo wszystko, odniesie zwycięstwo. "
Tylko ty jest powieścią, wobec której nie można przejść obojętnie. Jej potencjał został w pełni, wykorzystany. Historia może odrobinę naciągana, ale pobudza w nas ukryte emocje. Sprawia, że czujemy się jak na gzymsie, czekamy tylko na zepchnięcie w emocjonalną pustkę. Jestem pełna podziwu dla Jasindy Wilder, za tak umiejętnie opisane emocje, za ból jaki potrafiła wzbudzić w czytelniku. Pisanie o emocjach jest niezwykle trudne, wszak każdy odbiera je inaczej, dla każdego człowieka, inne sceny będą wzruszające. Jednak autorka w rewelacyjny sposób poradziła sobie z emocjonującymi chwilami.
W tej pozycji znajdziemy też kilka scen seksu, ale erotykiem bym jej nie nazwała. Raczej dobrym romansem. Wszelkie zbliżenia są opisywane, bardzo szczegółowo, pobudzają wyobraźnie, jednocześnie nie są wulgarne. Są zachowane w dobrym smaku, takie lubię. Gdy jest zmysłowo, tajemniczo, ale nie nudno, czy przesadnie wulgarnie.

Tylko Ty to prawdziwa lawina emocji, zostajemy nią przytłoczeni, nie możemy się podnieść. Pod płaszczykiem zwyczajności, Jasinda Wilder ukryła wiele znaczących tematów. Chęć akceptacji, zrozumienia, zahaczamy o różne rodzaje miłości - partnerskiej, rodzicielskiej, braterskiej. Warto poznać historię, która roztrzaska wasze serca w drobny mak. Polecam.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger