17:13

Przypadki Callie i Kaydena

"Przypadki Callie i Kaydena"
Tytuł oryginalny: The Coincidence of Callie & Kayden
Autor : Jessica Sorensen
Data wydania: 8 czerwca 2015
Wydawca: Zysk i S-ka
W naszym życiu często zdarzają się rzeczy na które nie mamy większego wpływu i tak było w przypadku bohaterów książki.
 
Callia, młoda, zamknięta w sobie dziewczyna. Skrywa swoją mroczną tajemnice głęboko w sercu. W rodzinnym mieście uchodzi za dziwadło. Jej styl ubierani daleko odbiega od stylu jej rówieśników, chodzi w workowatych ubraniach, a jej fryzura nie dorównuje kobiecej . Jest pośmiewiskiem wśród innych. Nikt nie stara się zrozumieć dlaczego z radosnego dziecka wyrosła zniszczona życiem nastolatka.
 Spokój ducha Callia odnajduje dopiero wyjeżdżać na uniwersytet, poznaje tam prawdziwą przyjaźń, a nie od dziś wiadomo, że przyjaźń niszczy najtwardsze mury jakie budujemy odizolowując się od innych.
Przez całą książkę zastanawiałam się co takiego się stało, że bohaterka nienawidzi swojego ciała, nie chce czuć się kobieco. W pewnym momencie dotarło do mnie jaki sekret skrywa.
 Czy zamknięta w sobie dziewczyna jest w stanie się otworzyć na miłość?

Kayden, przystojny, młody mężczyzna, będący w stałym związku z klasową pięknością. Jednak ich związek, z perspektywy Kaydena, to tylko seks. Jest mu z nią wygodnie, ponieważ nie zadaje niewygodnych pytań na temat jego blizn i poranionej duszy. Jest egocentryczna i zarozumiała. Skazuje to na samym początku ich związek na niepowodzenie.
 Jednak czy na pewno?  Czy może Callie będzie w tym układzie tą drugą?
Kayden jest chłopakiem z dobrego domu, ambitny sportowiec, który dostaje stypendium na naukę w college’u. Wydawało by się sielanka, ale rodzina Kaydana żyje z zasadą "co ludzie powiedzą", zachowują się pod publikę. Każdy z zewnętrzny widzi przykładną rodzinę, jednak w środku jest jedno wielkie bagno. Ojciec, który nie szanuje swoich dzieci i matka, która wszystko ukrywa przed światem.

Obydwoje są mocno pokiereszowani przez życie, każdy z nich inaczej radzi sobie z kłębiącymi się emocjami. Mają problem natury psychicznej jednak żadne z nich zdaje się tego nie dostrzegać. Jednak iskrzy między nimi od samego początku, dogadują się świetnie, więc może uda się im stworzyć związek oparty na zdrowych relacjach?

Jessica Sorenson stworzyła historie burzącą wszelkie schematy normalności. Nic w tej powieści nie dzieje się bez powodu, jak w prawdziwym życiu. Bohaterowie są wykreowani realistycznie. Między nami jest wiele ludzi zmagających się z podobnymi problemami, jak postacie w książce.

Pokochałam tą pozycje za jej nieprzewidywalność, zakończenie było niespodziewane i wzburzyło krew w moich żyłach. Rzadko się wzruszam jednak w tym przypadku, płakałam jak małe dziecko. Jest to pozycja po której mam kaca książkowego. Czekam z niecierpliwością na drugą część! Polecam tą książkę z ręką na sercu. Przerobiłam ją w jeden wieczór, a i tak uważam że skończyła się za szybko. Naprawdę wartą ją przeczytać, nie można przejść obojętnie wobec niej.

1 komentarz:

  1. Przypadki Callie i Kaydena przeczytałam ze łzami w oczach historia dwojga młodych ludzi , którzy zostali skrzywdzeni przez osoby , po których się nie spodziewali że mogą zrobić coś tak strasznego.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Książko, miłości moja. , Blogger