Ulubione cytaty #3 smutek.

Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...

Antoine de Saint-ExupéryMały Książę 

Cierpienie i ból są nieodłączne od rozległej świadomości i głębokiego serca. Myślę, że ludzie naprawdę wielcy zawsze muszą odczuwać na świecie wielki smutek...

Fiodor Dostojewski
Zbrodnia i kara


 

Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe.

J.R.R TolkienPowrót Króla


 

Bolesne wspomnienia same przychodzą i pociągają za sobą cały sznur moich chorych myśli. Czuję, że jestem całkowicie sama, odepchnięta, niezrozumiana. Cały świat przeciw mnie jednej. Jestem do niczego.

Kaja PlatowskaPo prostu mnie przytul.


 

Są chwile, kiedy chciałbym cofnąć wskazówki zegara i wyzbyć się smutku, mam jednak wrażenie, że gdybym to uczynił, ulotniłaby się cała radość.

Nicholas SparksJesienna miłość


 

Nie masz pojęcia, jak ja czasem cierpię, zupełnie bez wyraźnego powodu.

Stanisław Ignacy WitkiewiczPożegnanie jesieni


 

Smutek jest czasem naszym ostatnim szczęściem.

Erich Maria Remarque
Kochaj bliźniego.


 

[...] smutek, zesłany przez Boga, przynosi jednocześnie pocieszenie i siłę ducha. Tylko te zmartwienia, które sami sobie stwarzamy przez własną głupotę lub niegodziwość, są najcięższe do zniesienia.

Lucy Maud Montgomery – Ania na uniwersytecie
Jeśli miałabym jednym słowem określić getto, byłby to słowo „smutek”.

Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Otchłań nienawiści

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam Cię czytelniku.

Prowadzę moje miejsce w sieci właśnie dla Ciebie. Rozgość się i czuj się jak we własnym zakątku internetu. Dziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i wrażeniami z przeczytanych recenzji, książek i nie tylko. Zachęcam Cię również do zostawienia po sobie śladu w postaci komentarza. Z miłą chęcią sprawdzę, skąd do mnie przywędrowałeś i odwiedzę Twój internetowy kącik. Jednak jeżeli chcesz tylko się niemiło zareklamować i nachalnie zaprosić mnie do siebie, to wiedz, że będzie mi bardzo przykro, iż nie przywędrowałeś do mnie bezinteresownie.

Ps. Kochani, nie mam nic przeciwko linkom, do waszych blogów, jeżeli nie są bezczelnym i nachalnym spamem. Możecie, je wklejać pod waszymi komentarzami, chętnie wszędzie zajrzę w wolnej chwili. Niestety Disqus uniemożliwia mi znalezienie niektórych blogów. :(

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon