Pakosińska dla najmłodszych.Dziś w kąciku dla rodzica książka Katarzyny Pakosińskiej Malina Szał dziewczyna. Publikacja ta jest drugim tomem przygód Malinki. Niestety nie znamy poprzedniej części, ale zupełnie nie przeszkadzało nam to w przyswojeniu sobie tej lekturki.

Malina to mała dziewczynka, ucząca się w szkole podstawowej. Właśnie zaczyna wakacje, które nie cieszą jej tak jak rok szkolny. Zastanawiacie się pewnie dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Przecież wszyscy znajomi gdzieś wyjadą, każdy pójdzie w swoją stronę i będą musieli czekać do września, aby na nowo móc nieprzerwanie przebywać w swoim towarzystwie!

Zapewne wielu z was zna Katarzynę Pakosińską z jej przygody w kabarecie Moralnego Niepokoju. Jej charakterystyczny śmiech rozbrzmiewa mi w uszach za każdym razem, kiedy o niej pomyślę. Malina szał dziewczyna to poniekąd odzwierciedlenie pogody ducha tej artystki. Uczy, bawi, a momentam rozśmiesza to łez!

Do książki zasiadłam z moją starszą córką (5,5l), bawiłyśmy się przednio, choć uważam, że niektóre zagadki stawiane w powieści były dla niej za trudne. Dzieciaki uczące się w pierwszej/drugiej klasie podstawówki lepiej mogłyby sobie poradzić z niektórymi zagadnieniami. Autorka przedstawia w zabawny sposób gramatykę, jednym z zadań było wyszukanie błędów w tekście. Mnie poszło znakomicie, moje dziecko nie zupełnie rozumiało, czego od niej oczekuje. Jednak zdarzają się też zadania dla młodszych, takie jak rysowanie, czy prostsze łamigłówki. 
Autorka też w jasny i ciekawy sposób wyjaśnia znaczenie niektórych rzeczy, objaśnia prosto, co oznacza powiedzenie np. Przywiązywać wagę. W lekki i przyjemni sposób opisuje również Fryderyka Chopina. Płynie z niej wiele nauki, a to w książkach sobie cenię. Autorka podkreśla też wartość przyjaźni, co również przemawia na plus całej opowiastce.

Ponadto w każdym z rozdziałów kryją się literki, z których można pod koniec utworzyć hasło! Nam udało się rozwiązać zagadkę, a Wam życzę powodzenia i zachęcam do lektury!

Książka idealna dla młodszych i starszych dzieci. Dla tych, które już potrafią samodzielnie czytać, jak i dla takich, które stawiają swoje pierwsze kroczki w literaturze. Można się przy niej świetnie bawić, poprzez specyficzny humor Katarzyny Pakosińskiej, oraz wiele nauczyć. Naprawdę polecam!

Malina szał dziewczyna
Autor: Katarzyna Pakosińska
Wydawnictwo: Muza
Literatura dla dzieci/polska


Książkę znajdziecie teraz w promocyjnej cenie w księgarni Tania książka!! Klikać w: Malina Szał dziewczyna!

Sprawdźcie inne książki dla dzieci
 Za możliwość przeczytania dziękuję:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam Cię czytelniku.

Prowadzę moje miejsce w sieci właśnie dla Ciebie. Rozgość się i czuj się jak we własnym zakątku internetu. Dziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i wrażeniami z przeczytanych recenzji, książek i nie tylko. Zachęcam Cię również do zostawienia po sobie śladu w postaci komentarza. Z miłą chęcią sprawdzę, skąd do mnie przywędrowałeś i odwiedzę Twój internetowy kącik. Jednak jeżeli chcesz tylko się niemiło zareklamować i nachalnie zaprosić mnie do siebie, to wiedz, że będzie mi bardzo przykro, iż nie przywędrowałeś do mnie bezinteresownie.

Ps. Kochani, nie mam nic przeciwko linkom, do waszych blogów, jeżeli nie są bezczelnym i nachalnym spamem. Możecie, je wklejać pod waszymi komentarzami, chętnie wszędzie zajrzę w wolnej chwili. Niestety Disqus uniemożliwia mi znalezienie niektórych blogów. :(

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon