Czasami wystarczą tylko sekundy - Cztery sekundy do stracenia. K.A. Tucker

Tucker, K.A Tucker, Cztery sekundy do stracenia, New adult, Polecam, romans,
Cztery sekuny do stracenia
Autor: K.A Tucker
Cykl: Ten Tiny Breaths tom III
Tytuł oryginalny: Four Seconds to Lose
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Premiera: marzec 2015
Liczba stron: 556
Gatunek: Romans
Ocena: 4+/6 (bardzo dobra)
Kiedy demony przeszłości zaczynają zaciskać na nas swoje szpony, musimy odnaleźć z sobie siłę, aby się im przeciwstawić. Tą silą, jest miłość...

Cain jest właścicielem ekskluzywnego klubu ze striptizem. Jego lokal to najwyższej klasy miejsce rozrywki mężczyzn, a nie zwykła speluna. Wszystko musi być w najlepszym porządku, a pracownice Caina mają zagwarantowane dwieście procent bezpieczeństwa. Jednak życie Caina nie jest tak poukładane, jak jego miejsce pracy, pełno w nim żalu, niedomówień i brak miłości. W najmniej oczekiwanym momencie w życiu Caina pojawia się Charlie, dziewczyna ma pracować w klubie, jako tancerka. Co wyniknie z tej niecodziennej znajomości? Jakie sekrety skrywa i kim jest ta tajemnicza kobieta?


Tucker tym razem przenosi nas w świat dorosłych, dojrzałych problemów. Koniec z młodzieńczymi miłostkami i zagubionymi duszami tu mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi, którzy powinni stawić czoła swojej przeszłości, która z każdym dniem depcze im po piętach. Zostałam uraczona moim ulubionym stylem narracji — mowa o narracji naprzemiennej. Jestem oczarowana tą książką, wciąga od pierwszych wersów, trzyma w niepewności i zachwyca zakończeniem. Tucker dawkuje czytelnikom wiadomości, nie podaje wszystkiego od razu na tacy. Niektórych rzeczy musimy i możemy się domyślić, jednak spora część pozostaje wielką niewiadomą.Wierzę, że niektórzy ludzie z natury są źli.
Wierzę, że poczucie winy jest silną motywacją.
Wierzę, że można dążyć do odkupienia, ale nigdy się go w pełni nie osiągnie.
Wierzę, że drugie szanse istnieją tylko w snach, nie ma ich w rzeczywistości.
Wierzę, że nie można w ciągu roku, miesiąca czy tygodnia wpłynąć na czyjeś życie.
Można to zrobić w sekundy.
Sekundy, by zjednać sobie kogoś.
Albo na zawsze go stracić.


Autorka przedstawiła na mimochodem, pewne schematy działania mafii. Wymyśliła sprawną siatkę przestępców i uwypukliła ich charaktery. Wyszło jej z tego kilka bezwzględnych, odpychających i realnych postaci. Pokazała, że w świecie spowitym mafijną mgłą, nie ma miejsca na uczucia wyższe, na miłość, bliskość, współczucie. Wszystko jest przepełnione chłodem i obojętnością, co w czytelniku wzbudza podwójne emocje. Postacie drugoplanowe są bardzo dobrze wykreowana, dodają powieści oryginalności, wiarygodności, cały świat przedstawiony w książce Cztery sekundy do stracenia, jest do bólu przepełniony realnością. Nie trudno wyobrazić sobie ludzi, powiązanych z mafią, którzy nie potrafią się z niej wydostać, jak i osoby mocno naznaczone przez los, które gdzieś w poświacie dnia codziennego szukają odrobiny ukojenia i choć kropli szczęścia.

Obietnica w jego słowach sprawia, że staje mi serce, jakby ktoś położył rękę na wahadle i zatrzymał czas. Mój czas.


Tucker miała pomysł na wszystkie książki i skrupulatnie go realizowała, postacie pojawiające się w poprzednich tomach, przewijają się i w tej części. Pewne momenty nachodzą na siebie i zazębiają się w gładką całość. Teoretycznie można czytać ten cykl osobno, jeżeli nie mieliście do czynienia z poprzednimi książkami Tucker to możecie zabrać się od razu za Cztery sekundy do stracenia, ja jednak uważam, że warto czytać serię od początku, mimo że kolejne tomy są o innych bohaterach.

Książka Cztery sekundy do stracenia bezapelacyjnie przerosła dwa poprzednie tomy. Cain zdobył moje serce, a wątek miłosny, który rozwija się w bardzo naturalny sposób, sprawił, że książka plasuje się  wysoko na mojej liście ulubionych. To nie kolejna naiwna historia o zagubionych młodych ludziach, to bolesny los prawdziwej miłości, która nigdy nie powinna się zdarzyć, świat mafijnych porachunków to nie miejsce na uczucia.

Cztery sekundy do stracenia to historia o miłości, potrzebie bliskości, jasnych i klarownych sytuacji, oraz odrobiny szarej rzeczywistości, której każdy z nas potrzebuje. Czasami właśnie tylko kilka sekund potrzeba, aby wszystko stracić, albo aby zyskać wszystko aby zyskać miłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam Cię czytelniku.

Prowadzę moje miejsce w sieci właśnie dla Ciebie. Rozgość się i czuj się jak we własnym zakątku internetu. Dziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i wrażeniami z przeczytanych recenzji, książek i nie tylko. Zachęcam Cię również do zostawienia po sobie śladu w postaci komentarza. Z miłą chęcią sprawdzę, skąd do mnie przywędrowałeś i odwiedzę Twój internetowy kącik. Jednak jeżeli chcesz tylko się niemiło zareklamować i nachalnie zaprosić mnie do siebie, to wiedz, że będzie mi bardzo przykro, iż nie przywędrowałeś do mnie bezinteresownie.

Ps. Kochani, nie mam nic przeciwko linkom, do waszych blogów, jeżeli nie są bezczelnym i nachalnym spamem. Możecie, je wklejać pod waszymi komentarzami, chętnie wszędzie zajrzę w wolnej chwili. Niestety Disqus uniemożliwia mi znalezienie niektórych blogów. :(

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon