Medyczny Tag Książkowy.

W związku z tym, że została nominowana do Tagu książkowego przez ksiązki jak narkotyk powinnam się wywiązać, z owej nominacji, mam w końcu odrobinie wolnego czasu więc zaczynajmy :)

1. Anestezjologia - książka tak nudna, że prawie Cię uśpiła?
Bez dwóch zdań jest to książka "Koniec naszego świata" powieść o niezwykle trudnej tematyce, niestety przekazana w tak nudny i nieciekawy sposób, że nie mogłam przez nią przebrnąć a czytam naprawdę dużo literatury obozowej, ta była nijaka.

2.Diagnoza - smutna książka?
Smutna książka, trudno mi wybrać bo wiele takich czytałam, najbardziej chwytają za serce powieści, których nie można odłożyć na półkę i powiedzieć "na szczęście to tylko książka", bo to nie tylko książka ale prawdziwe życie, muszę wybrać jedną? Może "Bidul" albo "Chłopiec w pasiastej piżamie" i mogłabym wymienić jeszcze kilka ograniczę się jednak do tych dwóch.

3.Zawał - książka z nagłym zwrotem akcji?
Może "Klinika śmierci" ? Mam do niej ogromny sentyment, była zaskakująca i nieprzewidywalna, może tak ją chwalę bo była pierwszym dziełem Cobena jakie dane mi było przeczytać? :)

4. Dentysta - książka, której szczerze nie lubisz?
Ojejeje chyba nie mam książki, której szczerze nie lubię, są takie do których chcę wracać i takie do których już nie mam zamiaru wracać, ale żeby od razu szczerze nie lubić? :)

5.Panie doktorze! Straciliśmy pacjenta...  - książka z zupełnie niespodziewaną śmiercią?
Dla mnie to było "Wybieram Miłość" po tym co zdarzyło się głównemu bohaterowi, już nic mnie w niej nie cieszyło. Musiałam odłożyć książkę, wypłakać morze łez, a i tak czytając dalej czułam się jak w żałobie...


6. Operacja - książka podczas której wstrzymywałaś/ -eś oddech ze zdenerwowania i napięcia?
Oj, takich książek to chyba było wiele, żyłam w ciągłym napięciu czytając książkę, "Nie mów nikomu" czytałam ją stosunkowo niedawno, ale zaliczam ją do książek, które trzymają w napięciu!

7. Pobieranie krwi - krwawa książka?
O, a było tak łatwo :( Krwawa książka, krwawa książka... hmmm takich staram się unikać, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Wertuje w pamięci i ... nie wiem :)

8. Komu lekarstwo? - książka z gorzkim zakończeniem?
Z gorzkim zakończeniem jest dla mnie "Zielona mila" czytając książkę miałam cały czas zgubną nadzieję, że wszystko jakoś się wyjaśni ułoży i będzie dobrze... ale niestety. Swoją droga bardzo dobra jest ekranizacja tej książki:)

9. Zawroty głowy - książka ze świetnym wątkiem miłosnym?
Kilka takich mam, jedna z wielu to "Love Rosie", tu mamy pokazane, że prawdziwa miłość przetrwa wszelkie zawirowania życiowe i odnajdzie się choćby miała przejść długą i ciężką drogę.

10. Rozprzestrzeniająca się zraza, czyli kogo tagujesz?

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam jeszcze o tym tagu. Ciekawy dobór lektur do kategorii :)

    www.papierowenatchnienia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Witam Cię czytelniku.

Prowadzę moje miejsce w sieci właśnie dla Ciebie. Rozgość się i czuj się jak we własnym zakątku internetu. Dziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i wrażeniami z przeczytanych recenzji, książek i nie tylko. Zachęcam Cię również do zostawienia po sobie śladu w postaci komentarza. Z miłą chęcią sprawdzę, skąd do mnie przywędrowałeś i odwiedzę Twój internetowy kącik. Jednak jeżeli chcesz tylko się niemiło zareklamować i nachalnie zaprosić mnie do siebie, to wiedz, że będzie mi bardzo przykro, iż nie przywędrowałeś do mnie bezinteresownie.

Ps. Kochani, nie mam nic przeciwko linkom, do waszych blogów, jeżeli nie są bezczelnym i nachalnym spamem. Możecie, je wklejać pod waszymi komentarzami, chętnie wszędzie zajrzę w wolnej chwili. Niestety Disqus uniemożliwia mi znalezienie niektórych blogów. :(

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon