Nierzekraczalna Granica. Colleen Hoover

Nieprzekraczalna granica
Autor: Colleen Hoover
Tytuł oryginalny: Point of retreat
Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Data wydania: 15 lutego 2015
liczba stron: 304
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategoria: romans, new adultJest to kontynuacja fenomenalnej książki "pułapka uczuć".
Utrzymana w podobnej tonacji, emocje wystawione na ciężkie próby, a wszystko przepasane miłością Willa i Layken.

Po ciężkich przejściach, jakie miały miejsce w pierwszym tomie, bohaterowie nareszcie mogą być razem bez żadnych przeszkód. Na Layken spada teraz ogromna odpowiedzialność, znajduje się ona w takiej samej sytuacji jak Will. Musi zmagać się z problemami dorosłych, choć sama jest jeszcze bardzo młodą kobietą.
Jednak nie może być pięknie i kolorowo, to nie było by w stylu Colleen Hoover. Dochodzi do niemiłego incydentu, kochankowie oddalają się od siebie a większa część książki polega na "gonieniu króliczka"

Layken w pierwszej części przypadła mi do gustu, zdawała się zachowywać bardzo naturalnie.
W tej części natomiast miałam momenty kiedy chciałam ją wyciągnąć z książki i kazać jej oprzytomnieć.
Zachowywała się jak rozkapryszona księżniczka z zadartym nosem. Może to ze mną jest coś nie tak i ja łatwiej wybaczam błędy, a może faktycznie bohaterka sprawiała wrażenie niedojrzałej?


W powieści pojawiają się wątki poboczne, przyjaciółka Lake, którą poznaliśmy już w pierwszej część i namiastka z jej życia. Została też dodana całkiem nowa postać-sąsiadka, która zdaje się być dobrym aniołem naszych bohaterów. Zajmuje miejsce matki, chce się troszczyć o wszystkich w koło.

"Nieprzekraczalna Granica" jest równie emocjonująca co jej poprzedniczka. Pojawiają się motyw kłamstw, oraz dreszczyk adrenaliny przy zakończeniu.
Jej ogromnym plusem jest fakt, że była pisana z perspektywy Willa, którego uwielbiam. Jest dla mnie ideałem, mężczyzną młodym, a zarazem tak dojrzałym emocjonalnie.

Reasumując, jak i pierwsza tak i druga książka, przypadły mi do gustu i goszczą na pierwszych miejscach mojej listy. Gorąco polecam2 komentarze:

  1. czytałam pierwszą część i strasznie mnie ciekawi ta książka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dalsze losy Layken i Willa z Pułapki uczuć koniecznie trzeba przeczytać cudowna pozycja :-D

    OdpowiedzUsuń

Witam Cię czytelniku.

Prowadzę moje miejsce w sieci właśnie dla Ciebie. Rozgość się i czuj się jak we własnym zakątku internetu. Dziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i wrażeniami z przeczytanych recenzji, książek i nie tylko. Zachęcam Cię również do zostawienia po sobie śladu w postaci komentarza. Z miłą chęcią sprawdzę, skąd do mnie przywędrowałeś i odwiedzę Twój internetowy kącik. Jednak jeżeli chcesz tylko się niemiło zareklamować i nachalnie zaprosić mnie do siebie, to wiedz, że będzie mi bardzo przykro, iż nie przywędrowałeś do mnie bezinteresownie.

Ps. Kochani, nie mam nic przeciwko linkom, do waszych blogów, jeżeli nie są bezczelnym i nachalnym spamem. Możecie, je wklejać pod waszymi komentarzami, chętnie wszędzie zajrzę w wolnej chwili. Niestety Disqus uniemożliwia mi znalezienie niektórych blogów. :(

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon