Nierzekraczalna Granica. Colleen Hoover

Nieprzekraczalna granica
Autor: Colleen Hoover
Tytuł oryginalny: Point of retreat
Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Data wydania: 15 lutego 2015
liczba stron: 304
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategoria: romans, new adultJest to kontynuacja fenomenalnej książki "pułapka uczuć".
Utrzymana w podobnej tonacji, emocje wystawione na ciężkie próby, a wszystko przepasane miłością Willa i Layken.

Po ciężkich przejściach, jakie miały miejsce w pierwszym tomie, bohaterowie nareszcie mogą być razem bez żadnych przeszkód. Na Layken spada teraz ogromna odpowiedzialność, znajduje się ona w takiej samej sytuacji jak Will. Musi zmagać się z problemami dorosłych, choć sama jest jeszcze bardzo młodą kobietą.
Jednak nie może być pięknie i kolorowo, to nie było by w stylu Colleen Hoover. Dochodzi do niemiłego incydentu, kochankowie oddalają się od siebie a większa część książki polega na "gonieniu króliczka"

Layken w pierwszej części przypadła mi do gustu, zdawała się zachowywać bardzo naturalnie.
W tej części natomiast miałam momenty kiedy chciałam ją wyciągnąć z książki i kazać jej oprzytomnieć.
Zachowywała się jak rozkapryszona księżniczka z zadartym nosem. Może to ze mną jest coś nie tak i ja łatwiej wybaczam błędy, a może faktycznie bohaterka sprawiała wrażenie niedojrzałej?


W powieści pojawiają się wątki poboczne, przyjaciółka Lake, którą poznaliśmy już w pierwszej część i namiastka z jej życia. Została też dodana całkiem nowa postać-sąsiadka, która zdaje się być dobrym aniołem naszych bohaterów. Zajmuje miejsce matki, chce się troszczyć o wszystkich w koło.

"Nieprzekraczalna Granica" jest równie emocjonująca co jej poprzedniczka. Pojawiają się motyw kłamstw, oraz dreszczyk adrenaliny przy zakończeniu.
Jej ogromnym plusem jest fakt, że była pisana z perspektywy Willa, którego uwielbiam. Jest dla mnie ideałem, mężczyzną młodym, a zarazem tak dojrzałym emocjonalnie.

Reasumując, jak i pierwsza tak i druga książka, przypadły mi do gustu i goszczą na pierwszych miejscach mojej listy. Gorąco polecam2 komentarze:

  1. czytałam pierwszą część i strasznie mnie ciekawi ta książka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dalsze losy Layken i Willa z Pułapki uczuć koniecznie trzeba przeczytać cudowna pozycja :-D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Książko, miłości moja. , Blogger